TFF Başkanı: Tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca’nın Çaykur Rizespor maçı sonrasında sahaya inerek hakem Halil Umut Meler’e saldırmasının ardından olağanüstü toplantı gerçekleştirdi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bu alçak saldırı Türk futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Sorumlu kulüp ve yöneticileri, en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Tüm liglerdeki maçları süresiz olarak erteledik” diye konuştu.

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Çaykur Rizespor maçı sonrasında hakem Halil Umut Meler’e sahanın içinde yumruk attı.

TFF Yönetim Kurulu, saldırı nedeniyle olağanüstü toplanma kararı aldı. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, şunları söyledi:

“Halil Umut Meler, kendini bilmez canilerce saldırıya uğramıştır. Alçak saldırıyı yapanlar, sadece Halil Umut Meler’e yapmadılar. Bu alçak saldırı Türk futbolunun tüm paydaşlarına yapılmıştır. Bugüne kadar hakemleri hedef gösteren herkes bu aşağılık suçun suç ortağıdır. Sorumlu kulüp ve yöneticileri, en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Tüm liglerdeki maçları süresiz olarak erteledik. Bu yapılan saldırı Türk futbolu adına çok şanssız ve utanç vericidir. Futbol maçları bir savaş değil, sonunda ölüm yok. Bütün takımlar aynı anda şampiyon olamaz. Bunu hepimizin idrak etmesi lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x