İYİ Parti’den İzmir ve İstanbul açıklaması

  • Yerel seçim hazırlıklarının iyi gittiğini söyledi.
  • Adaylıktan çekileceği iddialarını yalanladı.
  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul İttifakı oluşturmak için bütün partileri dolaşacağını söyledi.
  • İYİ Parti’nin Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylarının henüz belirlenmediğini dile getirdi.
  • İYİ Parti’den adaylıktan çekilme isteği gelirse buna karşı tepki verileceği sorusuna şu yanıtı verdi:
  • “Şu ana kadar Parti meclis üst kurularda aldığı bir kararlarda gösterdiği bir adayı hiç geri çekmemiş. Bundan sonra geri çekeceğini düşünmüyorum. Biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok istiyoruz ve oradaki güçlü temennimizi ve niyetimizi ortaya koyduk.”

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) gerçekleştirilen grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yerel seçim hazırlıklarına ilişkin konuşan Ümit Özlale, “Hazırlıklar çok güzel gidiyor, harika” diye konuştu. Adaylıktan çekileceği iddiaları sorulan Özlale, “Hayır, Tunç Bey’in kendi temennisi o” ifadelerini kullandı.

İstanbul özelinde yaptığı açıklamalarla ilgili konuşan Özlale, “Ekrem Bey İstanbul İttifakı oluşturmak için bütün partileri dolaşacağını söyledi. Bize de geldiğinde görüşürüz. Zaten daha öncesinde bu konuyla ilgili kararları divana bıraktı. Biz de bütün il ve ilçelerde adaylarımızı çıkaracağız” diye konuştu.

Özlale, ayrıca İYİ Parti’nin Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylarının henüz belirlenmediğini de dile getirdi.

İYİ Parti’den adaylıktan çekilme isteği gelirse buna karşı nasıl bir tepki verileceği sorusu üzerine Özlale, “Şu ana kadar Parti meclis üst kurularda aldığı bir kararlarda gösterdiği bir adayı hiç geri çekmemiş. Bundan sonra geri çekeceğini düşünmüyorum. Biz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok istiyoruz ve oradaki güçlü temennimizi ve niyetimizi ortaya koyduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x