İsrail Hastanelerinde İnfaz Korkusu: Yaralı Filistinliler Öldürülebilir Uyarısı

İsrail ile Gazze’nin kontrolünü sağlayan Hamas arasındaki savaş devam ediyor. İsrail basını, hastanede tedavi altında olan yaralı Filistinlilerin, infaz edilebileceğini yazdı.

Geçtiğimiz hafta sonu Hamas’ın, sınırı geçerek İsrail topraklarında yaptığı saldırılar sonrasında İsrail de Gazze’yi bombalamaya başlamıştı.

İki taraftan da binlerce insanın öldüğü çatışmalar, gün geçtikçe şiddetleniyor.

Sözcü’de yer alan habere göre; İsrail Sağlık Bakanlığının, yaralı Filistinlilerin İsrail vatandaşları tarafından infaz edilmesinden endişe duyduğu ve hastane yönetimlerine buna karşı hazırlık yapmaları talimatı verdi. Bakanlığın, bu hastanelerdeki güvenlik görevlilerinden, yargısız infaza kadar varabilecek olaylara karşı hazırlıklı olmalarını istediği aktarıldı.

İsmi verilmeyen bir hastane yetkilisi, yaralı Filistinlilerin İsrail hastanelerinde tedavi edilmek üzere tahliye edilmesi yönünde kendilerine bilgi verildiğini ve aynı zamanda vatandaşların yargısız infaz noktasına varacak derecede olaylar çıkarma niyetinde olduklarına dair ihbarların olduğu bilgisi aldıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x