GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde Maden İşçilerini Ziyaret Etti

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde çalışan maden işçilerini ve kuruma yeni başlayan maden işçilerini ziyaret ederek bilgilendirme konuşması yaptı.

TTK’ya istihdam edilecek 2 bin pano ayak üretim işçilerinden işlemleri tamamlanan 1014 madencinin müesseselere dağıtımına başlandı. İlk olarak 373 maden işçisi kurumlara dağıtılarak işbaşı yaptı. Yeni madenciler, işbaşı yaptıkları müesseselerde yeraltındaki mesaileri öncesi yapacakları çalışmalar, malzemelerin kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda eğitime alındı. GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan ve yönetim kurulu, Armutçuk Amelebirliği yöneticileriyle birlikte müessesede çalışan maden işçilerini ve eğitim alan yeni madencileri ziyaret etti.

Mutlu, yeni başlayan işçilere hayırlı olsun dileklerinde bulunarak tüm madencilere kazasız emeklilikler diledi. Verilen eğitimin önemine değinen Mutlu, “Aramıza yeni katılan tüm madenci kardeşlerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Genel Başkanımız Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyelerimizin sizlere selam ve sevgilerini iletiyorum. Sendikamız gibi şanlı bir tarihe sahip bir ailenin üyesi olarak bundan sonraki mücadelelerde sendikanızın göstereceği istikamette her türlü mücadeleye hazır olmalısınız. Bundan böyle meslektaşız. Sizlere verilen eğitimler çok önemli. Yeraltında nasıl davranmanız gerektiği, maske ve solunum cihazlarının kullanımı ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli eğitimler alacaksınız. Bu verilen eğitimleri iyi öğrenip yeraltında harfiyen uygulamanız çok önemli. Amirlerinizin, şeflerinizin uyarı ve tecrübelerinden yararlanın. Ailemize hoş geldiniz.” dedi. – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x