DEM Parti Kadın Meclisi: Başak Demirtaş yalnız değildir

Başak Demirtaş’a yönelik sosyal medyadaki cinsiyetçi ifadelere birçok kullanıcı tarafından tepki yağarken, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Kadın Meclisi açıklama yaparak, “Başak Demirtaş yalnız değildir” dedi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, “Sessiz kalanlar bilsin ki Başak Demirtaş yalnız değil” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yoldaşımız Başak Demirtaş hakkında sosyal medyada yapılan cinsiyetçi, hakaret içerikli paylaşımı şiddetle kınıyoruz. Yas hakkına bile saygı duymayan, toplumun tüm değerlerini yok eden, çürüten bu dil; iktidarın toplumda yarattığı çürümüşlüğün göstergesidir. İktidara karşı en ufak eleştiride dahi şafak operasyonu ile ev basanlar, bu saldırılar karşısında sessiz kalmaktadır. Bu nedenle diyoruz ki, bu saldırılar bilinçli ve örgütlü saldırılardır. Müsebbibi ve sorumlusu da bu iktidardır. Kadın düşmanı politikalara yaslanarak yoldaşlarımıza yönelik bu saldırıları gerçekleştirilenler, buna sessiz kalanlar şunu çok iyi bilsin ki; #BaşakDemirtaşYalnızDeğildir”

Öte yandan gazeteci, siyasetçi, akademisyen, sanatçı ve çok sayıda sanal medya kullanıcısı kadın, Demirtaş’a yönelik ifadelere tepki gösterdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x