Özer: 2022-2023 eğitim öğretim yılı uzamayacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay’da Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Bakan Özer, toplantıda yaptığı konuşmada 2022-2023 eğitim öğretim yılında herhangi bir uzatma yapılmayacağını belirterek şunları söyledi:

ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
“Bildiğiniz gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılı, 16 Haziran tarihi itibariyle sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Bu gecikmelere rağmen eğitim öğretimi 16 Haziran tarihinde sona erdireceğiz. Ancak yazın daha sonra açıklayacağımız kayıpların telafisiyle ilgili takviye edici eğitim programlarla öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Malatya’da 8, Adıyaman’da 5, Kahramanmaraş ve Hatay’da 7 ilçede yaklaşık 201 bin öğrencimizi, 6 Şubat tarihinden itibaren şu ana kadar 18,5 milyon öğrencimizi eğitim öğretimle buluşturduk. Geriye kalan öğrencilerimiz için bundan sonra bakanlık olarak açıklama yapmayacağız. Valilerimiz illerindeki şartları olgunlaşan ilçelerde eğitim öğretimi devreye alacak.

2 BİN 26 ÇADIR VE KONTEYNER OKUL HİZMET VERİYOR
Bölgede 2 bin 26 çadır ve konteyner okul hizmet veriyor. Burada en önemli pay Millî Savunma Bakanlığı ile birlikte hayata geçirilen Mehmetçik Okulları oldu. Mehmetçik Okulları, çocuklarımızın eğitimle buluşmasındaki ilk hamlelerden birisini gerçekleştirdi. Millî Savunma Bakanlığımız, öğrencilerimizin okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, LGS sınavına hazırlık ve YKS sınavına hazırlık çadırlarında yanında yer aldı.”

91 BİN 609 KURSİYER KATILDI
Bakan Özer, Hatay’da Büyükdalyan’daki konteyner kentte yer alan halk eğitimi kurslarını ziyaret etti. Ziyaretini sosyal medya hesabında paylaşan Özer, “Afet bölgesindeki vatandaşlarımızı sosyal ve kültürel faaliyetlerle desteklemek için açtığımız 6 bin 697 kursumuza 91 bin 609 kursiyerimiz katıldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir