MetaMask Sistemine EIP-4361’i Ekledi

MetaMask, EIP-4361 veya başka bir adıyla “Ethereum ile Giriş Yap” uyumluluğunu sistemine ekledi.

MetaMask’ın eklemiş olduğu bu özellik, web sitelerini kullanırken e-posta gibi merkezi kimlik sağlayıcılara kendi kendini gözetim altında tutan bir alternatif görevi üstlenecek. 

MetaMask Ethereum ile Giriş Yap Özelliğini Sistemine Ekledi

MetaMask artık insanların web hizmetlerini doğrulamak için kripto cüzdanını güvenli bir şekilde kullanmasını sağlayan bir özellik olan “Ethereum ile Giriş Yap” özelliğini destekliyor.

Popüler Web3 cüzdanı, Ethereum hesap sahiplerinin zincir dışı hizmetlerde kendilerini doğrulamaları için daha standart bir yol sağlamayı amaçlayan EIP-4361 standardını sistemine aktardı. Cüzdan, bu entegrasyonda dijital kimlik ve veri sağlayıcısı Spruce ile ortaklık kurdu.

EIP-4361 uygulamasıyla, MetaMask gibi cüzdan projelerinin kullanıcıları web sitelerinde oturum açmak için standart bir mesaj biçimini imzalayabilecekler. Desteklenen web siteleri, kullanıcılara web sitesi adı, oturum ayrıntıları ve güvenlik mekanizmaları dahil olmak üzere ayrıntıları incelemek ve kötü amaçlı sitelerden yetkisiz erişime karşı koruma sağlamak için doğru alan adını doğrulamak için bir açılır pencere sunar. Bu, e-posta veya telefon numaraları gibi merkezi kimlik sağlayıcılara kendi kendini saklama alternatifi sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir