Külliye’den talimat gitti Bakanlardan ardı sıra açıklama

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için süreç başladıktan sonra kamu da alım yapmaya başladı. Bakanlıklar art arda personel alımı açıklaması yaparken, “personel alımı yapın” talimatının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından verildiği belirtildi. Milli Eğitim, Sağlık, Adalet ve son olarak Milli Savunma Bakanlığı personel alımı yapacağını açıkladı.

45 BİN ÖĞRETMEN

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 45 bin yeni öğretmen atama müjdesinin ardından atama takvimiyle ilgili açıklama yapmıştı.

Açıklamada “Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında alınacak. Sözlü sınavlar, 7-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçlar ise 18 Nisan’da açıklanacak. Atama sonuçlarını ise 8 Mayıs’ta açıklayacağız” denilmişti.

SAĞLIK BAKANLIĞI 42 BİN 500 PERSONEL

Sağlık Bakanlığı da ikinci personel alımı yapacağını açıklamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 yeni personel alımına ilişkin açıklamada “KPSS ile 6 bin 69 hemşire, bin 530 ebe, bin 494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21 bin 709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10 bin 900 sürekli işçi istihdam edilecektir” dedi.

ADALET BAKANLIĞI 18 BİN

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da 18 bin 305 yeni personel alımı yapılacağını açıklamıştı.

HULUSİ AKAR AÇIKLADI

Milli Savunma Bakanlığı da 30 bin 62 personel alınacağını açıkladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, savunma ve güvenlik açısından personel temininin önemine vurgu yaparak “Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir