Akşener İtiraz Edince Kılıçdaroğlu Hiddetlenip Ayağa Kalkmış!

Gazeteci Candaş Tolga Işık, İYİ Parti lideri Meral Akşener’le Altılı Masa’nın dağılma sürecine ilişkin yaptığı görüşmeyi paylaştı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, İYİ Parti lideri Meral Akşener’le yaptığı görüşmenin detaylarını sosyal medya hesabından aktardı.

Ünlü gazetecinin paylaşımına göre, Akşener, Kılıçdaroğlu isminin masaya gelmesinin ardından buna itiraz etti, CHP Genel Başkanı ise bu sıralarda hiddetlenerek ayağa kalktı.

Işık, “Az önce Meral Akşener’le konuştum. Son 6’lı Masa toplantısında yaşananları sordum, anlattı” dediği mesajında Akşener’den şunları yazdı:

O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası Cumhurbaşkanı adayı ismi konuşmamıştı. O gün masaya oturduk. Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sn. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey’in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor dedim. 

Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim dedim. Sn Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de partime sormadan böyle bir karar veremem dedim. 

Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz deyince ben masadan kalkayım o halde dedim. ‘Siz bilirsiniz’ dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı.’

Candaş Tolga Işık’ın paylaşımları ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir